کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید (DEA)


لورامید یا کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید (DEA) با فرمول شیمیایی R-CO-N(CH2CH2OH)2 به عنوان یک عامل تولیدکننده کف، غلظت دهنده، ویسکوز دهنده در صنعت کاربرد دارد.

لورامید مایع ای زرد رنگ شفاف و شربت مانند با بوی منحصر به فرد خود است. PH آن در حدود 9-11 و در رنج قلیایی قرار گرفته است. است. حداکثر آمین آزاد آن 5 درصد، حداکثر میزان اسید چرب آزاد بر حسب لوریک اسید 5/0 درصد، رطوبت یک درصد و نقطه انجماد آن صفر درجه سانتیگراد بوده و حداقل میزان آمین های ترکیب شده با آن 31 درصد است.

این ماده در گروه مواد فعال سطحی غیر یونی قرار دارد. به این معنی که بخش آبگریز این ماده در pH رایج فرآورده های آرایشی و بهداشتی، فاقد بار الکتریکی است.

ویژگی ها: لورامید یک سورفکتانت نانیونیک است که از دی اتانول آمین و اسیدهای چرب کوکو مشتق شده است. کاربرد عمده این ماده به عنوان افزایش دهنده کف و ویسکوزیته است. لورامید در سیستم های پایه آنیونیک مثل شامپوها و محلول های شستشو و پاک کننده های بدن استفاده می شود. لورامید ویسکوزیته بسیار مطلوب و کف پایداری تولید می کند. حلالیت کاهش یافته و نقطه ذوب دی اتانول آمیدها به طور مطلوبی سرعت انحلال را در سیستم هایی مثل بوگیرهای کاسه توالت، قالب های صابون سنتزی و فرمولاسیون های قرص های مختلف کنترل می کند.

انواع لورامید

لورامید به 4 دسته تقسیم می شود:

  1. لورامید 100 درصد
  2. لورامید 70 درصد
  3. لورامید 50 درصد
  4. سویامید

کاربردها:

لورامید در رنج وسیعی از محصولات به کار می رود که شامل موارد زیر می شود:

  1. در شامپوها به عنوان افزاینده ویسکوزیته و کف
  2. در قالب های مربوط به حمام کردن (شوینده های سنتزی)، شستشو دهنده های بدن، صابون های مایع و ژل های مورد استفاده در زیر دوش حمام
  3. در مواد کمکی در صنعت نساجی به عنوان عامل تمیزکاری و پشم شوئی
  4. در ضد زنگ ها، تثبیت کننده های لاتکس، ترکیبات آنتی استاتیک، فرمولاسیون های ضد آب، عوامل متوازن کننده رنگ
  5. به عنوان افزودنی واکس و رزین
  6. امولسیفایر در امولسیون های آب در روغن برای اهداف داروسازی و کشاورزی

امکان ارسال دیدگاه جدید وجود ندارد.